بک لینک رایگان

بک لینک رایگان

بک لینک رایگان به معنی وجود یک لینک به سایت یا وبلاگ شما در یک سایت یا وبلاگ دیگر است. برای بک لینک رایگان می توان یکی از حالات زیر را متصور شد:

 1. لینک دادن دیگران به مطالب مفید شما
  شما دارای مطالب خوب و مفیدی هستید. مطالبی که کاربردی هستند و دیگران آن را در سایت خود ذکر کرده و منبع آن را در لینک به سایت شما معرفی می کنند.
 2. کپی شدن مطالب و لینک های ناخواسته
  برخی دنبال کپی کردن مطالب سایر سایت ها هستند و نوشته های شما را عینا کپی کرده اند. در بین نوشته های شما ممکن است لینک به سایر صفحاتتان باشد که در حین کپی پیست شدن منجر به ایجاد لینک به سایت شما در سایت کپی کننده شده است.
 3. تبادل لینک
  شما در قبال ثبت لینک یک سایت از مدیر آن سایت می خواهید تا لینک شما را در مقابل ثبت کند. یعنی تبادل لینک کرده اید.
 4. دایرکتوری ها و فهرست های سایت ها
  برخی سایت ها اساسا یک فهرست از سایت های مختلف هستند و در دسته بندی های مختلف سایت های مربوط به هر موضوع را درج می کنند. ممکن است سایت شما در یکی از این سایت ها بدون اطلاع شما و یا با درخواست شما بطور رایگاه و بدون هزینه ثبت شده باشد.
 5. صفحات هک شده
  متاسفانه برخی از افراد سودجو با هک کردن و دسترسی به سایت های مختلف بدون اجازه ی مدیر آنها اقدام به درج لینک خود در صفحه یا صفحات آن می کنند. معمولا این نوع لینک ها بصورت مخفی ثبت می شوند تا مدیر سایت متوجه وجود آنها نشود. یا هم بصورت زیرکانه در جایی که به چشم نیاید ثبت می شوند.
 6. انجمن های گفتگو و سایت های اجتماعی
  معمولا در بخش امضا یا ارسال پست (مطلب) امکان درج لینک به شما می دهند که اکثر این لینک ها نوفالو و غیر موثر در گوگل هستند. بسیاری از سایتهای معتبر ایرانی و خارجی اجازه ثبت لینک در امضا بصورت موثر در گوگل را نمی دهند و لینکهای شما بصورت خودکار تگ nofollow می گیرند.
 7. سایت های ارائه دهنده بک لینک رایگان
  برخی سایت ها بصورت مجانی در صورت تمایل شما لینک شما را در صفحاتی ثبت می کنند. این سایت ها با اهداف مختلفی ممکن است این کار را انجام دهند. گرچه در ظاهر بک لینک رایگان چیز خوبی به نظر می رسد اما دارای ریسک هایی نیز هست:

معایب بک لینک های رایگان تهیه شده از سایت هایی که با درخواست شما لینک شما را رایگان ثبت می کنند
به علت رایگان بودن به تدریج تعداد لینک های موجود در صفحات آن بالا می رود. با توجه به اینکه کیفیت بک لینک های دریافتی از یک سایت با تعداد لینک های ثبت شده در آن نسبت عکس دارد، به تدریج ارزش لینک داده شده به شما کم و کمتر می شود. در صورت ادامه روند ثبت لینک ها، ممکن از سایت لینک دهنده افت رتبه داشته و حتی اسپم شناسایی شود.

از طرفی به علت رایگان بودن، هر لحظه ممکن است لینک شما حذف شود. افت تعداد لینک های دریافتی شما می تواند به رتبه شما در گوگل آسیب بزند. بخصوص در حالتی که سایت شما لینک دهنده های معتبری نداشته باشد. عملا پشت سایتتان خالی شده است!

گوگل به سایت هایی که بک لینک های ضعیف دارد امتیاز منفی می دهد. تصور کنید یک سایت با بک لینک هایی از سایت های سطح پایین را با سایتی که از سایت های رنک دار لینک گرفته است. طبیعتا سایتی که حامیان آن ضعیف هستند نه تنها کمتر قابل اعتماد است بلکه وجود انبوه لینک های سطح پایین خود می تواند باعث حساس شدن گوگل به سایت شما شود و آن لینکها را غیر طبیعی بداند.

توصیه ما جهت افزایش رایگان بک لینک

در صورتی که مایل به صرف هزینه  نیستید و می خواهید بک لینک رایگان برای سایت خود بدست آورید، موارد یک و دو از لیست بالا می تواند به شما کمک کند.

مطالب مفید بنویسید مقالات خوب را ترجمه کنید و بگذارید تا به تدریج دیگران آن را در سایت های خود معرفی کرده و به شما لینک بدهند. در بین نوشته های خود به سایر مطالب لینک دهید تا کپی کنندگان ناشی بطور ناخواسته بعد از کپی کردن لینک شما را در سایتشان قرار دهند. همین طور می توانید در انجمن های گفتگویی که لینکهای موجود در امضای شما را به لینک nofollow تغییر نمی دهند فعالیت کنید. سئو زبرا در ادامه انشالله مطالب بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد.


21 پاسخ
 1. amir
  amir says:

  سلام عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بودددددددددددددددددددددددد ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… http://www.net2fun.ir/

  پاسخ
 2. گوهر
  گوهر says:

  البته لینکهای رایگان چندان مطلوب نیستند (به همین دلایل که شما توضیح دادید) اما من به این نتیچه رسیدم که در کنار لینکهای غیر رایگان، می توانند به تنوع لینکهای ورودی کمک کند.

  پاسخ
  • seo
   seo says:

   بله ولی بهتر است لینک های رایگان مطمین مانند امضا در انجمن ها و .. استفاده شوند. درخواست ثبت لینک در سایت هایی که لینک شما را بی دلیل در خود ثبت می کنند هیچ توجیه عقلانی ندارد.

   پاسخ
  • seo
   seo says:

   بله میشه هم با افزونه هم با روش دستی ممکن هست. با یک جستجوی ساده می تونید در اینترنت پاسخ سوال خودتون رو پیدا کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *